wystaw dług
Szukaj oferty Zaawansowane
Od Długów do Wolności: Inspirujące Opowieści ze Świata Finansów na dlugi.info

Od Długów do Wolności: Inspirujące Opowieści ze Świata Finansów na dlugi.info

marzec 2024

Witamy Cię naszym nowym blogu finansowym! 

Skąd pochodzi nazwa „Pieniądze”? A nazwa „Bank”? Co to jest „wierzytelność”? Czy słyszałeś, że ogólna suma zadłużeń Polaków to 45 mld zł? Oto kilka haseł, które przewijają się przez nasz finansowy świat, do którego dziś chcielibyśmy Cię zachęcić na łamach nowego bloga dlugi.info. Jeśli zagłębisz się dalej – pewnie znajdziesz więcej odpowiedzi. Zatem gorąco zapraszamy do ekplorowania treści na blogu finansowym dlugi.info!

Bardzo cieszymy się, gdy możemy dzielić się z Wami pozytywnymi historiami sukcesu, których znamy mnóstwo i które szczególnie nas inspirują. Jednocześnie jesteśmy świadomi wielu historii, w których negatywne decyzje finansowe przyniosły nieszczęście - również takie historie będziemy prezentować, aby służyć Wam jako nauka na przyszłość.

Wędrówka przez Świat Pieniędzy, czyli Co Odkryjesz na Naszym Blogu:

  • Odkryjemy tajniki zarządzania długami, oszczędzania, inwestowania oraz budowy kapitału - to standardy obowiązujące w naszym świecie.
  • Podzielimy się serią fascynujących historii firm, ukazujących losy osób, które doświadczały zarówno sukcesów, jak i niespodziewanych bankructw oraz długów. Przedstawimy firmy, które miały wpływ na funkcjonowanie państw i ich mieszkańców, oraz te, które oddziaływały na lokalne społeczności. Te historie pokazują, jak finanse kształtowały się w świecie, w którym żyjemy.

Co więcej ?

  • Zagłębimy się także w biografie słynnych postaci z historii, które zadłużyły się na wojny, rozbudowę królestw czy ekspansję terytoriów. Poznamy stan portfeli wielkiego Napoleona Bonaparte, Hernanda Corteza oraz faktyczne zadłużenie królów Polski. Przed nami ekscytująca podróż! Czyż to nie brzmi interesująco?
  • Przyjrzymy się również najskuteczniejszym metodom wyjścia z długów w drodze do finansowej niezależności. Nauczymy Cię nowego sposobu myślenia o pieniądzach i cieszenia się nimi, który pozwoli Ci wyjść z życia napędzanego długami i wejść w styl życia, którego większość ludzi nie potrafi sobie nawet wyobrazić.

Liczymy, że każdy weźmie coś dla siebie z tego bloga. A treści znajdzie tu zarówno każdy przedsiębiorca jak i osoba prywatna. Chcemy, aby ten blog przyniósł Wam dużo wartościowej treści i będziemy liczyć na Wasze komentarze. Szczerze Wam oddani:Agnieszka Ciesielska – Redaktorka Serwisu Dlugi.info oraz Janusz Rajewski – Prezes Zarządu, dlugi.info S.A.

Finansowe hasła z naszej baśni 

Dziękuję, że dotarłeś do końca. Jestem Ci winna obiecaną genezę słów:

  • Słowo "BANK" – pochodzi od francuskiego słowa „banque” oraz włoskiego „banco” oznaczającym ławę lub stół. To przy nich pracowali handlarze przekazywaniem monet kruszcowych od jednych klientów do drugich. 
  • A skoro przy kruszywach jesteśmy, to przybliżę Ci skąd się wzięła nazwa „PIENIĄDZE”. Otóż to słowo wywodzi się z czasów średniowiecza i pierwotnie oznaczało monety bite z kruszcu, szczególnie srebra, używaną jako środek wymiany. Słowo „pieniądz” wymawiał Staropolski Możnowładca jako „penędz”. Z czasem monety zaczęły dojrzewać do rozwoju waluty i zmieniać swoją postać bazową. Produkowano monety brązowe, srebrne i złote, potem metalowe, a także papierowe. Dziś mają już nawet postać cyfrową. Ewolucja systemów wymiany towarów i wartości w naszym społeczeństwie będzie nas również przyciągać w kolejnych etapach rozwoju bloga.
  • Słowo „WIERZYTELNOŚĆ” pochodzi od słowa „wierzyć” w kontekście przyznania komuś kredytu lub zaufania w kwestii zwrotu długu. W polskim języku prawniczym i ekonomicznym, „wierzytelność” oznacza prawo podmiotu (wierzyciela) do żądania do innego podmiotu (dłużnika) spełnienia określonego świadczenia, które może mieć charakter pieniężny lub niepieniężny. Termin wierzytelność to relacja między wierzycielem a dłużnikiem, gdzie wierzyciel (który zawierzył) ma prawne i uzasadnione oczekiwanie na wykonanie przez dłużnika spłaty określonej sumy pieniędzy. Wierzytelność może przyjmować różne formy takie jak: faktury, nieuregulowane pożyczki, obligacje czy inne dokumenty potwierdzające zobowiązania finansowe. Jest to pojęcie szeroko stosowane w prawie, księgowości oraz finansach, odzwierciedlając różnorodność stosunków gospodarczych, w których jedna strona oczekuje od drugiej wykonania określonego świadczenia. 

 

Kontakt

"Simplex" Sp. z o.o.

76-200 Słupsk
ul. Wiśniowa 28

tel. +48 59 845 66 73
fax +48 59 848 16 78